03.11.2013

FC Fortuna 66 - BV Brambauer Lünen 1 - 4 Kreisliga A΄ Spiel 12 (Video)

Βαριά ήττα σε εντός έδρας αγώνα για την αγαπημένη μας ομάδα FC FORTUNA 66 με σκορ 4 – 1 από την BV Brambauer Lünen. Στα πλαίσια της 12 αγωνιστικής του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Κατηγορίας Α –Kreisliga A΄. Οι παίκτες της Brambauer Lünen προηγήθηκαν στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες μας κατέβαλαν μεγάλες προσπάθειες για την ισοφάριση αλλά όπως έδειξαν τα πράγματα η ομάδα του Brambauer Lünen στεκόταν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τα λάθη της δικής μας άμυνας με αποτέλεσμα να δεχτούμε 3 γκολ επιπλέον ολοκληρώνοντας τον αγώνα με σκορ 1 – 4. Το γκολ της αναμέτρησης για την FC FORTUNA 66 πέτυχε ο Σωτήρης Μακρής. Στον βαθμολογικό πίνακα η ομάδα μας παραμένει στους 7 βαθμούς στην 17η θέση.