16.03.2014

FC F o r t u n a 66 II - TuS Deusen II (3 - 1) KREISLIGA C΄

Αριστερά Marios Katsikis στη μέση Alexandros Theodoropoulos
δεξιά Dimitris Arbanitis

Νίκη για την FC Fortuna 66 ΙΙ με σκορ 3 – 1 κόντρα στην TuS Deusen II στο ''Alemania Stadion'' στη 17η αγωνιστική για την KREISLIGA C΄. Μια μεγάλη αποκάλυψη είχαμε αυτή την Κυριακή με τον Αλέξανδρο Θεοδωρόπουλο να ξεδιπλώνει το ταλέντο του από τη θέση του τερματοφύλακα που μάλλον το κρατούσε κρυφό.

Παναγιώτης Αλεξιάδης

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας έληξε με 0 – 0 ενώ στο δεύτερο έπεσαν μαζεμένα όλα τα γκολ του αγώνα. Ο Παναγιώτης Αλεξιάδης στο 47'' εκμεταλλεύεται την έξοδο του τερματοφύλακα και με ένα ωραίο καλοζυγισμένο σουτ τον ψηλοκρεμάει και τον στέλνει επειγόντως να μαζέψει τη μπάλα από τα δίκτυα του κάνοντας το 1 – 0 με ωραίο θεαματικό τρόπο! 6 λεπτά αργότερα η ομάδα θα δεχτεί το γκολ της ισοφάρισης στο 53''. Κανείς δεν έδωσε σημασία, δεν επηρεάστηκε κανείς συνεχίζοντας επιθετικά και δημιουργώντας τη μία φάση μετά την άλλη. Στο 57'' ο Θωμάς Σάρρας παίρνει την ομάδα επάνω του, στο ύψος της μεγάλης περιοχής κοντρολάρει τη μπάλα ψύχραιμα και δείχνει στον τερματοφύλακα πως είναι να ''τρως'' γκολ όρθιος κάνοντας το σκορ 2 – 1. Όχι, δεν τελειώσαμε ακόμα! Στο 87'' ο Πέτρος Παπαδόπουλος εκμεταλλεύεται τη βαθιά (σχεδόν τυφλή) μπαλιά του Παναγιώτη Αλεξιάδη και σε μια μάχη με τον τερματοφύλακα ενώ πέφτει στο έδαφος προλαβαίνει να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα αφήνοντας τον τερματοφύλακα να ψάχνει που πήγε η μπάλα.

Θωμάς Σάρρας αριστερά και Σόκος Κεσσαπίδης δεξιά

Πριν περάσουμε στο βίντεο του αγώνα αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Αλέξανδρος Θεοδωρόπουλος πραγματοποίησε μια ξεχωριστή εμφάνιση κάτω από τα δοκάρια αποσπώντας στο τέλος του αγώνα τα θερμά συγχαρητήρια των συμπαικτών του. Η ''FC Fortuna 66'' κέρδισε ένα νέο τερματοφύλακα; Αυτό μένει να το δούμε στο προσεχές μέλλον.

Bildrechte: Panagiotis Venetis