08.08.2014

SC Dortmund 97/08 - FC Fortuna 66 (3 - 1) Freundschaftsspiel

Με ψιλόβροχο και 10 παίκτες εμφανίστηκε η ελληνική μας ομάδα ''FC Fortuna 66'' στη φιλική αναμέτρηση με την SC Dortmund 97/08 από την οποία ηττήθηκε αν και είχε προηγηθεί στο σκορ.

Αναλυτικά:
Στο 75' με γκολ του Γιώργου Κωνσταντινίδη η ελληνική μας ομάδα ανοίγει το σκορ. Ένα λεπτό αργότερα στο 76'' η αντίπαλη ομάδα ισοφαρίζει κάνοντας το 1 - 1. Στο 80'' η αντίπαλη ομάδα θα πετύχει και δεύτερο γκολ που είχε την πολυτέλεια αλλαγών ''φρεσκάροντας'' την ομάδα με ξεκούραστους παίκτες για να έρθει στο 87'' λεπτό το 3 - 1 που είναι και το τελικό σκορ.

Σε γενικές γραμμές η ελληνική μας ομάδα, αν και με δέκα παίκτες, έδειξε επιθετική διάθεση και φάνηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα να ελέγχει το παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0 - 0.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας και πλέον η ''FC Fortuna 66'', θα συμμετέχει στους επίσημους αγώνες του Περιφερειακού Πρωταθλήματος της Δεύτερης Κατηγορίας (Kreisliga B΄)